bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 22 sierpnia 2021
  • 19 września 2021
  • wyświetleń: 2913

Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy wystartuje po raz 48.

Za nami:

48. Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy odbędzie się 19 września w Bielsku-Białej. Już teraz warto sobie zarezerwować w kalendarzu ten termin. Zapisy na rajd zaczną się niebawem, bo 1 września. Liczba uczestników jest ograniczona.

rodzinny rajd rowerowy
Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy wystartuje po raz 48. · fot. ab/bielsko.info


Rajd wystartuje 19 września o 9.30 z placu Ratuszowego i pojedzie przez Komorowice, Hałcnów na stadion LKS do Pisarzowic - cała trasa liczy 15 km. Na miejscu odbędzie się 1,5 godzinny odpoczynek, a podczas niego gry i konkursy, będzie możliwość skorzystania z punktów gastronomicznych ze świeżymi i pysznymi posiłkami regeneracyjnymi - tradycyjnej wilamowskiej kuchni.

Około 13.00 uczestnicy rajdu wystartują w drogę powrotną do Bielska-Białej. Po 17 kilometrach powrotu, po raz pierwszy, rajd będzie gościł na terenie basenu w Cygańskim Lesie i tu zaplanowano finał. Ten odbędzie się w godzinach od 14.30 do 16.30. Na terenie basenu dla uczestników przewidziany jest ciepły posiłek, rozstrzygnięcie konkurencji regulaminowych, losowanie nagród loterii fantowej, rozdanie nagród i zakończenie rajdu.

Organizatorzy informują, że mają już przygotowaną dokładną trasę, poczynione uzgodnienia, będą koszulki rajdowe - nieodłączny atrybut uczestnika Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Tradycyjnie ciepły posiłek - grochówka rajdowa będzie czekała na mecie na każdego uczestnika.

Planowane do rozegrania podczas rajdu konkurencje to - najliczniejsza grupa zorganizowana, najliczniejsza reprezentacja szkoły w kategorii szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe, najliczniejsza reprezentacja przedszkola, najstarszy uczestnik rajdu, najmłodszy uczestnik rajdu jadący samodzielnie oraz najmłodszy uczestnik rajdu jadący niesamodzielnie.

Zapisy internetowe ruszą 1 września, a od 13 września zgłoszenia będą przyjmowane także w biurze Beskidzkiego Towarzystwa Cyklistów przy ul. Krasińskiego 5a. Przy zapisach można zakupić los, który upoważnia do wzięcia udziału w losowaniu trzech rowerów.

Liczba uczestników rajdu jest ograniczona ze względu na obostrzenia z powodu sytuacji epidemicznej.

Regulamin rajdu na stronie internetowej www.btcbb.pl.

Patronat nad wydarzeniem sprawuje prezydent miasta Jarosław Klimaszewski.

ar / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.