bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 29 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 2782

Mieszkańcy mogą już korzystać z nowego miejsca wypoczynku

Prawie od początku tego miesiąca mieszkańcy osiedla Karpackiego w Bielsku-Białej mogą korzystać z nowego miejsca wypoczynku. Rekarpackie, bo o nim mowa, powstało w ramach realizacji Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej 2020.

Mieszkańcy mogą już korzystać z nowego miejsca wypoczynku - 27.08.2021 · fot. Joanna Sawicz - Krajewska/Wydział Gospodarki Miejskiej UMBB


Inwestycja polegała na zagospodarowaniu miejsca wypoczynku dzieci i dorosłych. Przy ul. Giewont powstały więc specjalne strefy wokół istniejących urządzeń placu zabaw i siłowni zewnętrznej, kredowisko, miejsce do czytania książek, brzozowisko, czyli krąg z brzóz, i ścieżka sensoryczna. Są też nowe drzewa i roślinność. Wszystko bardzo przyjazne, przyjemne dla oka i współgrające z naturą.

W ubiegłym roku Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej doprowadził do sporządzenia dokumentacji projektowej i umowy użyczenia gruntu, na którym jest zlokalizowany plac zabaw Rekarpackie, ponieważ był on oddany w użytkowanie wieczyste Karpackiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Prace budowlane na tym terenie trwały do 3 sierpnia.

Koszt zadania wyniósł 300.000 zł.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.