bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 30 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 3469

Absurd na Skłodowskiej-Curie. List Czytelnika

Jeden z czytelników bielsko.info zwrócił uwagę na niedogodności na ulicy Marii Curie-Skłodowskiej. Jak zauważył, po remoncie tej jednokierunkowej ulicy fragment po obu stronach prawie w całości zezwala na parkowanie samochodów.

Skłodowskiej-Curie
Absurd na Skłodowskiej-Curie. List Czytelnika · fot. Czytelnik


- Z jednej strony jest chodnik 1,5 metra szerokości i wszyscy stoją zgodnie z przepisami wzdłuż krawężnika. Druga strona natomiast miała chodnik - na oko, około połowy pierwszego, 75 cm - co dawało możliwość parkowania samochodami z obu stron wzdłuż krawężnika, zgodnie z przepisami - opisuje bielszczanin.

Jak dodaje, Miejski Zarząd Dróg w ramach „remontu chodnika” poszerzył wąski chodnik do 1,5 metra. (dołączono do chodnika pas, który kiedyś był pasem zieleni pomiędzy drogą a chodnikiem, jednak od kilku lat był wysypany żwirem, więc był technicznie klepiskiem gdzie parkować można - zdjęcie).

Tymczasem znaki dotyczące postoju zostały po staremu, co zezwala na parkowanie po obu stronach. - Tylko teraz parkować tak się nie da, bo ulica jest zbyt wąska przez poszerzony chodnik i nie zostaje miejsca na przejazd - jednak znaki na takie parkowanie zezwalają! - opisuje Czytelnik.

Ponadto nie da się również parkować na chodniku, bo krawężnik jest tak wysoki, że trzeba liczyć się z uszkodzeniem auta. - Tak samo jest to zabronione przepisami, ponieważ na chodniku parkować można jeżeli zostaje 1,5 metra dla pieszych - więc tam nie zostanie, pomimo to odważni czy zdesperowani i tak jakoś tam starają się zaparkować z braku innej możliwości. MZD zamiast pomagać swoimi decyzjami tylko zaszkodziło, likwidując miejsca parkingowe, których praktycznie tu nie ma - skarży się bielszczanin.

Do tematu będziemy wracać.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.