bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 31 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 716

Wystawa fotografii na 70-lecie połączenia Bielska i Białej w ZSTiH

Projekcje multimedialne i wystawę fotografii "Bielsko-Biała wczoraj i dziś" można oglądać od 1 września w Zespole Szkół Technicznych i Handlowych w przy ul. Józefa Lompy.

Wystawa fotografii na 70-lecie połączenia Bielska i Białej w ZSTiH
Wystawa fotografii na 70-lecie połączenia Bielska i Białej w ZSTiH · fot. UM Bielsko-Biała


Wystawa to pokłosie projektu realizowanego jeszcze przed wakacjami przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych, w ramach świętowania 70-lecia połączenia Bielska i Białej. W jego założeniu było ukazanie, jak w przeciągu lat zmieniało się miasto.

Zdjęcia do wystawy fotografii wykonali uczniowie klas 1-3 technikum pod kierunkiem nauczycieli fotografii: Joanny Chudy, Sławomira Pilcha oraz Zbigniewa Poraniewskiego. Młodzi fotograficy mieli za zadanie znaleźć miejsca z pocztówek i wykonać zdjęcia w tych samych ujęciach, o tej samej porze dnia oraz z tej samej perspektywy.

Uczniowie klas fotograficznych i multimediów pod kierunkiem Anny Maśki zmontowali film złożony z krótkich filmików-animacji wykonanych samodzielnie na bazie dawnych pocztówek. Przy pomocy programów graficznych animowali wybrane pocztówki pochodzące z albumu Wiesława Dziubka i Wojciecha Kominiaka "Bielsko-Biała i okolice w dawnej pocztówce i fotografii w czasach II wojny światowej". Każdy z krótkich filmów rozpoczyna się od statycznej czarno-białej pocztówki, która staje się kolorowa, a następnie ożywa.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.