• 23 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1241

[FOTO] Aktywny weekend zawodniczek i zawodników Atemi

W dniach 20-22 stycznia w Hali Sportowej Pierre de Coubertin w Paryżu odbyła się kolejna edycja Paris Open w Karate, które rozgrywane jest od 1996 roku. W zawodach wzięło udział blisko 650 zawodniczek i zawodników z 254 klubów reprezentujących 55 państw z całego świata. Jedynym klubem z Polski biorący udział w tej rywalizacji, był klub Atemi Bielsko-Biała, reprezentowany przez Elizę Gaweł oraz Evę Criou.

Aktywny weekend zawodniczek i zawodników Atemi · fot. Atemi Bielsko-Biała

Doskonale zaprezentowała się Eva, która w konkurencji kumite indywidualne kobiet (-61kg) wywalczyła brązowy medal, pokonując zawodniczki z Irlandii, Francji, Ukrainy oraz Szwajcarii.

Trzeba dodać, że Eva, aktualna mistrzyni Polski, została powołana do Reprezentacji Polski na zbliżające się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się cypryjskiej Larnace w dniach 3-5 lutego.

Dobry start w tychże zawodach zaliczyła również Eliza, która spośród 40 zawodniczek uplasowała się na 13. pozycji w konkurencji kata indywidualne kobiet.

Równolegle z paryskimi zawodami, w Centrum Przygotowań Olimpijskich w Wałczu, odbywały się konsultacje Kadry Narodowej Polskiej Unii Karate przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Europy w Larnace oraz dla najmłodszych, w siedzibie klubu Atemi - kolejna edycja programu „Zostań Mistrzem”.

W konsultacjach kadry w Wałczu wzięła udział nasza zawodniczka Wiktoria Toś - aktualna mistrzyni Polski juniorek i brązowa medalistka mistrzostw Polski seniorek, która oprócz Evy Croiu (kumite), będzie reprezentować nasz kraj w mistrzostwach w konkurencji kata indywidualne juniorek.

Program „Zostań Mistrzem” cieszy się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych, którego celem jest przygotowanie do rywalizacji w sporcie karate w kraju i zagranicą.