bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 1254

Trudno chodzić chodnikami. Przeszkadzają gałęzie drzew i krzewów

Piesi mają kłopot z przejściem chodnikami, gdyż przy wielu drogach przeszkadzają w spacerach gałęzie drzew i krzewów. Tymczasem Ratusz zapewnia, że pielęgnacja zieleni miejskiej jest prowadzona na bieżąco.

trawy
Trudno chodzić chodnikami. Przeszkadzają gałęzie drzew i krzewów · fot. pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne


- Proszę o spowodowanie, by właściwe służby zajęły się właściwą pielęgnacją zieleni rosnącej w większości wypadków w tzw. pasie drogowym ulic Radosnej, Bogusławskiego, Wyzwolenia i Janowickiej - zapisał w swej interpelacji skierowanej do władz miasta radny Edward Kołek.

Jak wyjaśnia w piśmie, chodzi o wykładające się na chodniki tych ulic gałęzie krzewów i drzew. - Brak pielęgnacji tej przydrożne zieleni w poważny sposób utrudnia pieszym poruszanie się po przeznaczonych dla nich chodnikach - podkreśla przedstawiciel bielszczan.

Jak dodał, ma "nieodparte wrażenie, że te kilka przykładów to zaledwie cząstka większego problemu z właściwym utrzymaniem przydrożnej zieleni".

W odpowiedzi Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej poinformował, że Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, który zarządza terenem przy ul. Radosnej znajdującej się w obrębie os. Grunwaldzkiego, zlecił wykonanie prac związanych z wycinką i pielęgnacją drzew na tym terenie.

- Również Miejski Zarząd Dróg, który administruje pozostałymi wymienionymi ulicami, zlecił przycięcie zieleni w miejscach wyszczególnionych w interpelacji. Prace zostaną wykonane do 20 sierpnia 2021 - zapewnił wiceprezydent.

Dodał, że "na bieżąco w ciągach ulic przycinane są gałęzie drzew i krzewów wrastających w obszar dróg, ograniczających widoczność na skrzyżowaniach, zasłaniające znaki i sygnalizatory".

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.