bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 1628

Pielgrzymi wyruszyli na Jasną Górę. Do Częstochowy dojdą 11 sierpnia

Deszczowa pogoda i zasnute chmurami niebo towarzyszyły prawie trzystu pielgrzymom, którzy wyruszyli 6 sierpnia 2021 r. z bazyliki mniejszej Nawiedzenia NMP w Hałcnowie w drogę na Jasną Górę. „Eucharystia źródłem pojednania” - to hasło 30. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Bielsko-Żywieckiej. W tym roku beskidzka pielgrzymka idzie z sześciu miejscowości - z Bielska-Białej, z Andrychowa, Cieszyna, Czechowic-Dziedzic, Istebnej i Oświęcimia. Wszyscy wspólnie wejdą na Wały Jasnogórskie po kilku dniach wędrówki.

Pielgrzymi wyruszyli na Jasną Górę. Do Częstochowy dojdą 11 sierpnia - 07.08.2021 · fot. Diecezja bielsko-żywiecka


Mszy św. inaugurującej tegoroczne pielgrzymowanie na Jasną Górę przewodniczył bp Roman Pindel, a kazanie wygłosił pochodzący z Cieszyna bp środkowoafrykańskiej diecezji Kaga-Bandoro Tadeusz Kusy. Przy ołtarzu wraz z biskupami modlili się przewodnicy grup pielgrzymkowych, z głównym przewodnikiem pielgrzymki ks. Damianem Korycińskim.

Równocześnie z grupami pątników z Bielska-Białej w stronę Jasnej Góry wyruszają pielgrzymki z innych części diecezji: 5 sierpnia z Istebnej (40 osób), 6 sierpnia z Andrychowa (120 osób) i z Cieszyna (75 osób), a 7 sierpnia z Oświęcimia (200 osób) i Czechowic-Dziedzic (150 osób). Wszystkie grupy połączą się rankiem 11 sierpnia i wspólnie wejdą na jasnogórskie błonia.

mp / bielsko.info, źródło: www.diecezja.bielsko.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.