bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 września 2021
  • wyświetleń: 1171

Miasto ogłasza konkurs na najlepiej wyremontowaną elewację

Najlepiej Przeprowadzony Remont Konserwatorski Zabytkowej Elewacji w Bielsku-Białej w Roku 2022 - o zgłaszaniu się do konkursu pod takim hasłem mogą już myśleć właściciele zabytkowych budynków w mieście.

kamienica pod żabami
Kamienica Pod Żabami · fot. UM Bielsko-Biała


Jak informuje miejski konserwator zabytków Jacek Konieczny, prezydent Jarosław Klimaszewski zarządzeniem z 23 sierpnia 2021 r. ogłosił, przyjął i zatwierdził regulamin konkursu Najlepiej Przeprowadzony Remont Konserwatorski Zabytkowej Elewacji w Bielsku-Białej w Roku 2022. Jego celem jest promocja Bielska-Białej, a w szczególności jego dziedzictwa kulturowego, poprzez uhonorowanie właścicieli obiektów zabytkowych, którzy przeprowadzili remonty konserwatorskie zabytkowych elewacji, oraz aktywizacja działań w zakresie opieki nad zabytkami nieruchomymi w mieście.

Konkurs jest kierowany do właścicieli budynków, w tym wspólnot mieszkaniowych, którzy w roku konkursowym od 1 stycznia do 31 grudnia 2022 r., przeprowadzą remont konserwatorski elewacji - przynajmniej frontowej.

Zgłoszenia do konkursu należy składać do 30 kwietnia 2023 roku. Pula nagród przeznaczona dla zwycięzców to 130.000 zł.

Regulamin oraz wniosek do pobrania znajdują się na stronie www.um.bielsko-biala.pl w zakładce Mieszkaniec - Renowacja Obiektów Zabytkowych
bielsko-biala.pl/renowacja-obiektow-zabytkowych

Informacji udziela Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków w Bielsku-Białej, tel. 334971554.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.