bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 września 2021
  • wyświetleń: 640

Lokalizacje bielskich defibrylatorów można znaleźć na Google Maps

Na terenie Bielska-Białej umiejscowionych jest dziesięć defibrylatorów. Te urządzenia mogą uratować ludzkie życie. Teraz większość z nich można zlokalizować dzięki Google Maps.

defibrylator
Lokalizacje bielskich defibrylatorów można znaleźć na Google Maps · fot. komorowice.pl


Z prośbą o umieszczenie na mapach Google informacji gdzie dokładnie znajdują się na terenie Bielska-Białej defibrylatory zwróciła się do władz miasta radna Małgorzata Zarębska.

- Dzisiaj wszystko toczy się w internecie. Na mapach Google szukamy sklepów, kin, restauracji, dostępu do rozrywki. Umieszczenie informacji o lokalizacji i dostępności sprzętu, który ratuje życie, w przestrzeni internetu, jest wręcz koniecznością - argumentowała.

Jak poinformował bielski Ratusz, wszystkie dziesięć defibrylatorów AED zostało zgłoszonych do portalu Google Maps. - Obecnie trzy z nich są widoczne na mapie naszego miasta. Pozostałe siedem będą sukcesywnie pojawiały się na Mapach Google. Będziemy monitorować proces ich uwidaczniania - poinformował Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

W momencie publikacji tego artykułu, ma Google Maps widocznych już było sześć urządzeń. Aby dowiedzieć się, gdzie są zlokalizowane, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Google Maps "defibrylator Bielsko-Biała".

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.